Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Płatnik 10, 9 / Odp: Kartoteki niepotwierdzone w ZUS - jak je znaleźć na RCA czy RZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekD dnia 29 Sierpień 2015, 10:54:20 »
A czy korekta była zrobiona na podstawie repliki czy dokumentów wysłanych? Czy po zrobieniu korekty w RCA wykonano 'Wylicz' przed dokonywaniem zmian?
12
Płatnik 10, 9 / Odp: Problem z wysłaniem Deklaracji DRA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekD dnia 29 Sierpień 2015, 10:53:24 »
Administracja -> Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika.

Płatnik 10 ma mechanizm autoaktualizacji programu.
13
Płatnik 10, 9 / IPP i Płatnik Plus - jak jest ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gosc dnia 28 Sierpień 2015, 16:04:15 »
Witam,

my już w IPP od ok. miesiąca (biuro rachunkowe). Przylaczeni nagle, bez uprzedzenia, wszyscy platnicy w bazie na hurra w jednym momencie (a sporo spolek obslugujemy...). Powiem tak, można się było domyslac, ze będzie szał na początek, ale jest  gorzej. Głównie skuli braku chęci współpracy urzędników z nami w celu jak najszybszej korekty tych bledow. Bo o to chyba teraz powinno chodzic....

Błedy wyszły od razu i te, które byly z winy płatników można było w zasadzie szybko i sprawnie skorygować. Natomiast kanal jest z błędami zupełnie niezależnymi od płatników, ani ubezpieczonych. Bledy w rejestrze PESEL. Tych nie jesteśmy w stanie skorygować, a COT odsyła, z reszta bez sensu, do lokalnych oddzialow ZUS. Bylam. Nic to nie dalo, bo pani w ZUS przecież widzi u siebie ta sama baze co teraz i ja.

Najgorsze jest to, ze urzędnicy (ZUS, miejskiego, meldunkowego) zupełnie nieskorzy do współpracy telefonicznej w celu wyprostowania błedów. Do tego niedoinformowani o tym co się dzieje (przynajmniej ci na poziomie "0 " - trzeba uderzać wyżej !) Jedyne co słyszę to, ze trzeba się do nich udac osobiście (ubezpieczony najlepiej) - do Rejestru PESEL -  w celu wyjaśnienia nieścisłości.

Pytam sie, jakie "wyjaśnianie niescislosci" ??!  Zglaszamy im bledy przez telefon, błędy które sami popełnili, to od razu powinni reagować, a nie czekac na jakies podania od bogwiekiedy zjawiacych się tam petentow....

No wiec w najbliższej deklaracji najprawdopodobniej nie będzie raportow osob, które nie zostały zidentyfikowane w bazie (blad krytyczny przy probie wyslania zestawu). W jednej ze spolek już 7 takich osob tylko z tego miesiąca, a liczba codziennie rosnie. Wprostproporcjonalnie do rotacji oczywiście, wiec jak duza, to pech. Nic, czekamy do poniedziałku, bo ponoc przez weekend maja cos dzialac w ZUS-e w bazie ubezpieczonych.

Pozdrowienia dla wszystkich którzy jeszcze nieprzyłączeni do wspólnej bazy! Good luck :)
14
Czego brakuje w programie Płatnik / BRAKUJE W PŁATNIU
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gosc dnia 28 Sierpień 2015, 15:41:48 »
Brakuje:

1. Filtru po nazwiskach osob ubezpieczonych w pozycji wysłanych dokumentów,
2. Podsumowania kwoty całości składek do wpłaty na deklaracji ZUS DRA (tak jak było to kiedyś) - można życ, ale znacznie ułatwiało to sprawę,
3. Raportu rocznego  "informacja roczna dla osoby ubezpieczonej", która zmieściła by się na góra dwóch stronach A4, a najlepiej na 1 stronie! Obecnie przy najbardziej z możliwych skompaktowaniu wydruku tego raportu  jest to 7 dwustronnych kartek czyli ladna sobie książeczka. Poprostu obłed! Nie wierze, ze nie można stworzyć takiego raportu. Po cholere te same nagłówki przed każdym kolejnym miesiącem ???
15
Płatnik 10, 9 / Odp: Problem z wysłaniem Deklaracji DRA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ewa dnia 28 Sierpień 2015, 12:35:49 »
Jak przeprowadzić taką aktualizację jeśli program sam tego nie zaktualizował?
16
Płatnik 10, 9 / Odp: Kartoteki niepotwierdzone w ZUS - jak je znaleźć na RCA czy RZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rpilim dnia 28 Sierpień 2015, 12:04:34 »
Tak jesteśmy w IPP. i mam replikę z ZUS.
Jak to nie ma znaczenia? Ma, bo zmniejszają mi się kwoty na deklaracji po każdorazowym odznacz do potwierdzenia - coś jest jednak na rzeczy, bo inaczej kwoty by się nie zmieniały. Poza tym po potwierdzeniu wszystkich "wyszukanych" kartotek, które dotyczyły osób z deklaracji 02/2003 "wyszłam" na kwoty z tej deklaracji. Ją mam już wyjaśnioną. Właśnie niedawno skończyłam. Teraz robię 12/2003 i wyszukuję po kodzie 500000 czy któraś osoba z raportu ma niepotwierdzoną kartotekę. Mam tych raportów 526. Jak nie poprzez potwierdzenie kartotek to przez co uzgodnić kwoty z repliką w ZUS? Jak potwierdzam - to wychodzę na ZUS.
17
Płatnik 10, 9 / Odp: Problem z wysłaniem Deklaracji DRA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekD dnia 28 Sierpień 2015, 11:39:29 »
Aktualizacja metryk do wersji 80 aktualizuje również sam Program Płatnik. W związku z tym potrzebne jest ponowne uruchomienie aplikacji po aktualizacji. Jeżeli nie ma uprawnień administracyjnych do komputera wymagany jest restart systemy Windows (ponowne uruchomienie komputera)
18
Płatnik 10, 9 / Problem z wysłaniem Deklaracji DRA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ewa dnia 28 Sierpień 2015, 11:27:48 »
Przy wysyłce kompletu rozliczeniowego do ZUS pojawił się komunikat "Wymagany restart aplikacji Płatnik".
19
Płatnik 10, 9 / Odp: Kartoteki niepotwierdzone w ZUS - jak je znaleźć na RCA czy RZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekD dnia 28 Sierpień 2015, 10:14:33 »
nie zgadza mi się wyliczona DRA i zapewne chodzi tu o raporty osób, których kartoteki nie są potwierdzone z ZUS (bo takie mamy w rejestrze).

Status potwierdzenia nie ma znaczenia dla uzgodnienia deklaracji DRA.

Czy płatnik jest już w IPP a jeżeli tak to czy uzyskano replikę deklaracji z ZUS za ten okres?

20
Płatnik 10, 9 / Kartoteki niepotwierdzone w ZUS - jak je znaleźć na RCA czy RZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rpilim dnia 28 Sierpień 2015, 09:14:14 »
Witam!

Mam taki problem - nie zgadza mi się wyliczona DRA i zapewne chodzi tu o raporty osób, których kartoteki nie są potwierdzone z ZUS (bo takie mamy w rejestrze).
Czy jest może jakiś sposób, aby w RCA lub RZA w danej deklaracji np. 69 02.2003 - bo taki właśnie miesiąc "obrabiam" (stare lata) wyszukać raporty osób, których kartoteka jest nie potwierdzona w ZUS. Ja to robię głupim sposobem: a mianowicie filtruję np. kodem 50000 i "lecę każdy raport" tzn wchodzę w raport, potem w kartotekę i w zgłoszenia i jeśli są tam jakieś daty tzn. że kartoteka jest potwierdzona przez ZUS, jeśli jest pusto zapisuję nazwisko a potem wchodzę w rejestr i sprawdzam czy jest potwierdzona czy nie i jeśli nie to odznaczam do potwierdzenia i potwierdzam. Nadmienię tylko, że tych raportów jest np.825 i więcej bo zależy jakim kodem lub też kwotą (najczęściej daną składką) jak się da filtruję. Na deklaracji zmniejsza mi się kwota o składki tej osoby z raportu, bo "ZUS ją widzi". Ale przyznam oczy mi wysiadają.
Poza tym nie wiem czy ktoś przyuważył taką sytuację: Miałam potwierdzone kartoteki (ręcznie-tzn sama dawałam odznacz do potwierdzenia) i ZUS coś namieszał-"naprawiał" i te kartoteki z powrotem stały się niepotwierdzone i na nowo muszę je potwierdzać - za przeproszeniem szlag mnie trafił. I tak też było w przypadku opisywanej deklaracji za 02/2003 miałam ją wyprowadzoną na "zicher" jeśli chodzi o kwoty, czekałam tylko aż zapiszą się KOA dla 6 osób, które musiałam "puścić" do ZUS i potem wchodzę wyliczam a tu zong. Kwoty się nie zgadzają. I na nowo teraz siedzę i szukam tych niepotwierdzonych kartotek. Ciekawe jak je już znajdę,  odznaczę do potwierdzenia, potwierdzę  wyjdę na deklarację a ZUS znowu coś "naprawi" to chyba ich.... A nie mogę wysłać od razu tej deklaracji, bo zgłosiłam problem do COT i czekam na odpowiedź. A sprawa dotyczy błędnie potwierdzonej kartoteki przez ZUS (ZUS ma potwierdzoną nie z tym peselem co trzeba tzn. z błędnym)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10